KRS - 0000043188

monitoring pozycji
Pole tekstowe: Wydarzenia 2014 roku

Karnawałowy Dzień Kobiet

 

W ostatnią sobotę karnawału - 1 marca, w przeddzień Dnia Kobiet, Zarząd Koła SEiRP Gniezno zorganizował imprezę taneczną zapraszając do wspólnej zabawy koleżanki i kolegów emerytów z bratnich organizacji służb mundurowych. Podobnie jak w ubiegłym roku spotkali się członkowie Związku Strażaków byli Wojski i członkowie SEiRP, wraz ze swoimi paniami. Bawiło się wspólnie 58 osób przy muzyce wielu pokoleń serwowanej przez Andrzeja (Dysonans)

W dniu 11 marca 2014 roku w gnieźnieńskim Kole SEiRP

odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze, na którym wybrano nowe władze koła i delegatów na V Zjazd Delegatów SEiRP Województwa Wielkopolskiego. Wybrany Zarząd funkcję Prezesa powierzył kol. Zenonowi Pieterkowi

a nowym Sekretarzem został Marek Jarzębicki.

Na Zjeździe Wojewódzkim, Gniezno reprezentować będą: Zenon Pieterek, Czesław Połka i Krzysztof Wabich.

 

Skład Zarządu Koła Foto z zebrania

ZENON PIETEREK

PREZES ZARZĄDU

Turniej karciany

 

W niedzielę 9 lutego 2014 r w restauracji „NEST” odbył się II Zimowy Turniej Gry w „BAŚKĘ”. W turnieju uczestniczyło 44 graczy. Grano pięć rund po 32 rozdania. Najlepsi otrzymali puchary, które ufundowali: Komendant Powiatowy Policji, Starosta Gnieźnieński oraz Prezes Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Zdobywcy miejsc od IV do VI otrzymali okolicznościowe dyplomy.

Turniej zakończył się wspólnym obiadem.

 

                                          Galeria fotografii

Jubileusz 90 urodzin

 

W dniu15 kwietnia 2014 roku przedstawiciele Koła SEiRP w Gnieźnie, Z enon Pieterek, Czesław Połka i Jerzy Zyguła odwiedzili Seniora – Stanisława Malinowskiego, wieloletniego członka naszej organizacji, który właśnie tego dnia obchodził 90 urodziny.

Kol. Stanisław Malinowski był funkcjonariuszem prewencji Komendy Powiatowej w Gnieźnie. Członkiem Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów jest od powstania koła w Gnieźnie      

Nasi we władzach wojewódzkich

 

W piątek 16 maja 2014 r w Środzie Wlkp. odbył się

V Wojewódzki Zajazd Delegatów SEiRP w którym uczestniczyła nasza trzyosobowa reprezentacja. Zjazd wybrał nowe władze wojewódzkie na czteroletnią kadencję. Ważne funkcje w tych władzach delegaci powierzyli naszym kolegom. Czesław Połka został I Wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Poznaniu a kol. Prezes Zenon Pieterek wszedł w skład Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej, zostając jej sekretarzem.

                          

Więcej o V Zjeździe …..

Gnieźnianie zwiedzali Europę

 

W dniu 28 maja 53 osobowa grupa gnieźnieńskich emerytów policji i straży pożarnej wyruszyła na tygodniową wycieczkę po Europie. Trasa wiodła przez Czechy, Słowację ze zwiedzaniem starej pięknej Bratysławy i spacerem nad Dunajem. Po śniadaniu przejazd przez Węgry z krótkim pobytem nad Balatonem. Kilkudniowy pobyt w Chorwacji był bardzo urozmaicony. Przede wszystkim odpoczywano nad pięknym Adriatykiem, korzystając z kąpieli morskiej przy słonecznej pogodzie, odwiedzono też najciekawsze miejsca tego kraju.

Grupa zwiedziła miasto  Rijekę, oraz znany kurort nadmorski Opatiję, a przede wszystkim przeurocze miejsce jakim są Plitwickie Jeziora.

W drodze powrotnej udano się do Austrii zwiedzając jej stolice Wiedeń oraz Kahlenberg - skąd w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami.

 

                                                                        więcej

Dzień Weterana Policji w plenerze

 

W dniu 18 lipca 2014r. Zarząd Koła SEiRP w Gnieźnie zorganizował obchody Dnia Weterana Policji wzorem ubiegłorocznym na Campingu Borzątew.

Członkowie naszej organizacji wraz z rodzinami przy  dobrej pogodzie, smakowitej kuchni i muzyce bawili się wybornie do północy, po czym zadowoleni wrócili autokarem do Gniezna.

W spotkaniu tym uczestniczyli też zaproszeni przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Komendy Powiatowej Policji, oraz emeryckich organizacji służb mundurowych wojska i służby więziennej.

 

Zarząd dziękuje wszystkim za czynny udział.

Obchody Święta Policji

 

W dniu 25 lipca 2014 roku obchodzono w Gnieźnie 95 Lecie powstania Policji Państwowej. Po mszy świętej, złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem pomordowanych policjantów, po czym odbyła się uroczysta zbiórka na której wyróżniającym się policjantom wręczono odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. W uroczystościach tych udział wzięła też delegacka naszego koła.

 

Foto: Paweł Brzeźniak

Spotkanie integracyjne na strzelnicy

 

W dniu 23 sierpnia 2014r., już po raz trzeci odbyły się Zawody Strzeleckie Związków i Stowarzyszeń Służb Mundurowych, z pistoletu wojskowego, które zostały przeprowadzone w ramach Pikniku Rodzinnego, w którym uczestniczyło ponad 70 osób, z wojska, policji, straży pożarnej, służby więziennej i straży miejskiej.

W klasyfikacji drużynowej ( startowało 9 zespołów )  zwyciężył I Zespół Związku Żołnierzu WP w klasyfikacji indywidualnej Jerzy Zyguła z SEiRP a w klasyfikacji kobiet Ewa Stefanek ZŻ WP.

 

Była też smaczna grochówka, swojski chleb ze smalcem i kiełbaski z ogniska. Piknik zakończył się po godz. 21.00

 

                                                     

                                             Galeria foto

 

 

Nasi członkowie byli w Bieszczadach i na Węgrzech

 

W dniach 31.08. - 04.09.2014r. 40 osobowa grupa członków i sympatyków gnieźnieńskiego i kaliskiego koła SEiRP zwiedzała wspólnie  Bieszczady poznając ich najciekawsze miejsca. Grupa odwiedziła też Tokaj - krainę słońca i wina na Węgrzech, gdzie szczególną atrakcją była biesiada w piwnicach winnych. Odbył się też integracyjny wieczorek taneczny. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia Kopalni Soli w Wieliczce.

 

         ......więcej                    Fotogaleria

 

Jednodniowa wycieczka na Kujawy

 

W dniu 20 września 2014r. Zarząd Koła SEiRP w Gnieźnie  zorganizował dla swoich członków jednodniową wycieczkę. Tym razem odwiedzili prastarą Kruszwicę zwiedzając jej zabytki, oraz  Inowrocław z Parkiem Zdrojowym i Tężniami Solankowymi. Wycieczka zakończyła się na terenie ośrodka  „Jutrzenka” w Gołąbkach, gdzie jej uczestnicy bawili się przez kilka godzin. Była kiełbaska z ogniska, piwko i oczywiście dobra muzyka.

 

                                    Fotogaleria                   

 

Pierwsza sobota jesieni w lesie

 

Grupa naszych członków skorzystała z zaproszenia Zarządu Koła Emerytów i Rencistów Służby Więziennej i w sobotę 27 września udali się wspólnie w lasy czarnkowskie na grzybobranie. Co prawda wiele grzybów nie nazbierali, ale  kilka godzin tego pięknego słonecznego dnia  spędzili w bardzo urokliwym miejscu. Była też tradycyjnie kiełbaska z ogniska oraz grzane wino.

Nasz kolega na Krajowym Zjeździe

 

W dniach 09-12 października w Soczewce koło Płocka, odbywał się VII Krajowy Zjazd Delegatów SEiRP. Jednym z uczestników tego wydarzenia był nasz przedstawiciel, wiceprezes gnieźnieńskiego koła Czesław Połka, który z ramienia Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Poznaniu reprezentował nasze województwo.

 

                                             Relacja z obrad           

Nasi karciarze grali w Lubaszu

 

W sobotę 15 listopada na zaproszenie Zarządu Okręgowego SEiRP w Pile i Zarządu Koła SEiRP w Czarnkowie przedstawicie naszego koła wzięli udział w IV Turnieju „KOP-BAŚKA” rozegranego w Lubaszu koło Czarnkowa o Puchar Wójta Gminy Lubasz. Na 24 zawodników startujących w turnieju nasz kolega Zygmunt Błaszak (83 lata) zajął zaszczytne piąte miejsce. Otrzymał też dodatkowo nagrodę specjalną dla najstarszego uczestnika turnieju.

 

                                    Gratulujemy

Zmarł nasz kolega

W dniu w dniu 17.11.2014r. w wieku 80 lat zmarł nasz kolega senior JÓZEF KOŹLAREK - były funkcjonariusz KPP w Gnieźnie   Naczelnik WRD. Członkiem Stowarzyszenia był od powstania naszego koła, ostatnio pełnił funkcję członka Komisji Rewizyjnej. Pogrzeb odbył się w dniu 20.11 r. na cmentarzu przy ul. Witkowskiej. W ostatnim pożegnaniu, poza rodziną i najbliższymi uczestniczyli przyjaciele, koleżanki i koledzy z koła,  znajomi, oraz wielu byłych i obecnych funkcjonariuszy policji.

                                                      Cześć jego pamięci

Wspólna zabawa Andrzejkowa

 

W dniu 22.11.2014 roku w gościńcu „Nad dwoma stawami” na Kawiarach, odbyła się Zabawa Andrzejkowa, na której bawili się wspólnie członkowie gnieźnieńskich emeryckich związków i stowarzyszeń służb mundurowych, tj. byli policjanci, wojskowi i strażacy - w sumie ponad sto osób.

                                             więcej zdjęć

Zebranie ogólne członków koła.

 

W dniu 02.12.2014 roku odbyło się  zebranie członków koła, ostatnie w tym roku. Omówiono wydarzenia,  miały miejsce w okresie między zebraniami, oraz bieżące  sprawy organizacyjne.  Najważniejszym punktem zebrania była dyskusja nad planem pracy na przyszły rok. Mówiono o planowanych spotkaniach, imprezach plenerowych i wycieczkach, które planuje się zorganizować w nadchodzącym roku. Szczegółowy Plan pracy na 2015 rok zarząd przedstawi na najbliższym zebraniu ogólnym w dniu 13 stycznia.

Posiedzenie ZW SEiRP w Poznaniu

 

W dniu 15 grudnia 2014r. W Środzie Wlkp. odbyło się ostatnie w tym roku Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Poznaniu w którym uczestniczyli nasi koledzy: Czesław Połka I - wiceprezes ZW i Zenon Pieterek Prezes gnieźnieńskiego koła. Spotkanie miało charakter szczególnie uroczysty, ze względu na okres przedświąteczny. W trakcie tego spotkania, Zenon Pieterek uhonorowany został przez Zarząd Wojewódzki Dyplomem Uznania za szczególne zaangażowania w pracy na rzecz naszego środowiska .

                                    więcej o tym spotkaniu

Zgodnie z wieloletnią tradycją

 

W dniu 18 grudnia 2014r. zarząd gnieźnieńskiego koła SEiRP zorganizował dla swych członków uroczyste spotkanie opłatkowe. W spotkaniu tym udział wzięli też zaproszeni goście: z-ca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Przemysław Kozanecki, kapelan policji ks. Jacek Orlik i Prezes Związku Żołnierzy WP Jan Stefanek. Po okolicznościowych wystąpieniach, trójka członków naszego koła: Zdzisława Ochocka, Mieczysław Kwiecień i Jerzy Zyguła zostali uhonorowani przez Zarząd Wojewódzki Dyplomami Uznania.

Do obecnych przemówił ks. Kapelan Jacek Orlik, po czym wspólnie zaśpiewano kolędę a następnie przełamano się opłatkiem. Po złożeniu sobie życzeń przystąpiono do wspólnej wieczerzy. Spotkanie przebiegło w bardzo rodzinnej - świątecznej atmosferze.

Inne wydarzenia: