KRS - 0000043188

monitoring pozycji

Karciarze spotkali się na kolejnym turnieju „Baśki”

 

Zarząd  SEiRP Gniezno zorganizował już po raz trzeci  Zimowy Turniej Gry w „Baśkę” Związków i Stowarzyszeń Służb Mundurowych. Turniej odbył się w niedzielę 8 lutego w gnieźnieńskiej restauracji „NEST”. Zawodnicy z Gniezna, Czarnkowa i Janowca walczyli o puchary i dyplomy ufundowane przez organizatora turnieju, tj. Zarząd Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie.

 

                                             Fotki z turnieju

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet, Zarząd gnieźnieńskiego Koła SEiRP spotkał się ze swoimi członkiniami. Paniom wręczono kwiaty i złożono okolicznościowe życzenia. W czasie spotkania podano obiad, po czym, przy kawie i lampce wina wspominano tzw. stare czasy  i dyskutowano ma temat imprez i uroczystości które Zarząd planuje zorganizować w tym rok.

 

                                    Fotki ze spotkania

 

 Jednodniowa wycieczka w Kujawsko-Pomorskie

 

Zarząd Koła zorganizuje kolejną jednodniową wycieczkę, która odbyła się w sobotę 16 maja. Tym razem na trasie wycieczki znajdował się: Toruń - gdzie zwiedziliśmy najciekawsze miejsce starego miast a także  odbyliśmy warsztaty piekarnicze - pokaz i własnoręczny wypiek pierników ozdobnych. Ciechocinek - zwiedzanie kurortu, i spacer wzdłuż tężni. Gołąbki -integracyjne spotkanie plenerowe - biesiada przy ognisku i dobrej muzyce. Wróciliśmy do Gniezna ok. północy. Było super - pogoda i humory dopisały.

                                                Foto z wyjazdu

 

 

Dzień Weterana Policji - XXV SEiRP

W dniu 17 lipca 2015 r. Zarząd Koła jak co roku,  zorganizował spotkanie plenerowe z okazji DNIA WETERANA POLICJI, tym razem na terenie „ Zajazdu Osiniec”. Impreza  miała charakter szczególnie uroczysty, gdyż  w tym roku Stowarzyszenie obchodzi swoje XXV urodziny.

Z tej okazji wyróżniający się działacze zostali uhonorowani:

Przez Zarząd Główny „Odznaką za zasługi dla SEiRP z dyplomem: Irena Grajek, Wacław Szymski, Jan Stefanek, i Adam Owczarzak. Pamiątkowe Medale XXV LAT SEIRP otrzymali: Jadwiga Skałdanowska, Eugeniusz Karolko, Marian Szychowski, Zygmunt Błaszak i  Jerzy Nowak.

Zarząd Wojewódzki SEiRP w Poznaniu uhonorował też koleżanki Danutę Filipiak i Teresę Olejniczak „Dyplomem Uznania za zasługi dla SEiRP”

Po części oficjalnej odbyła się impreza piknikowa. Serwowane były smaczne potrawy z grilla, wiejski chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, było też schłodzone piwo kuflowe, a wszystko przy dobrej pogodzie i dźwiękach muzyki.

                                             więcej foto

Obchody Święta Policji

 

W dniu 31 lipca 2015r. odbyły się w Gnieźnie uroczystości z okazji Święta Policji. W obchodach uczestniczyła też delegacja naszego koła, która złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem pomordowanych policjantów. Prezes Zenon Pieterek uczestniczył również w uroczystym spotkaniu, które odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatoweg0, gdzie wyróżniający się w  funkcjonariusze otrzymali awanse i odznaczenia.

 

                                              więcej zdjęć

TYGODNIOWA WYCIECZKA DO WŁOCH

16-22.09.2015

 

48 osobowa grupa naszych koleżanek i kolegów odpoczywała nad Adriatykiem na  ciągnących się kilometrami pięknych plażach Rimini. Poza tym odwiedzili wiele  ciekawych europejskich miejscowości.  Zwiedzili przepiękną Wenecję, Ravennę, oraz starą Weronę i położony w sercu Alp Innsbruck z olimpijską skocznią narciarską Bergisel. Zobaczyli też San Marino, oraz znaną ze sportów zimowych słoweńską miejscowość    Kranjska Gora, oraz bardzo urokliwe  miasteczko Brixen Bressanone. Po pokonaniu ponad 3500 km, wrócili do Gniezna zmęczeni, ale bardzo, bardzo zadowoleni.

 

                   więcej .....                              fotogaleria

 

NASI ODPOCZYWALI NAD MORZEM

01-08.09.2015

 

Dzięki współpracy ze Związkiem Żołnierzy WP przy WZRB w Gnieźnie, kilkunastoosobowa grupa  naszych członków z rodzinami, odpoczywała nad Bałtykiem w pięknie położonym nad samym morzem ośrodku WDW w Rogowie.

Starsze wydarzenia:

GRZYBOBRANIE ZE STRAŻAKAMI    

01.10..2015

Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa zorganizował imprezę plenerową z okazji Dnia Seniora, połączoną w grzybobraniem. Na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego w Przybrodzinie, organizator przygotował dla uczestników wiele ciekawych atrakcji. W imprezie uczestniczyli też  członkowie naszej organizacji. Dziękujemy za zaproszenie.

 

 

POSIEDZENIE ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO SEiRP  

15.12.2015

 

W dniu 15.12.2015 roku w Środzie Wlkp. odbyło się Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Poznaniu. Posiedzenie miało charakter szczególnie uroczysty ze względu na to, że odbywało się w przeddzień świąt i nowego roku. Uczestniczyli w nim też nasi przedstawiciele: Czesław Połka I wiceprezes ZW i Zenon Pieterek prezes gnieźnieńskiej organizacji.

SPOTKANIE OPŁATKOWE

18.12.2015

W piątek18 grudnia 2015 r. w restauracji „Herbowa” w Gnieźnie, spotkali się członkowie gnieźnieńskiego koła SEiRP, na uroczystym spotkaniu opłatkowym. Gośćmi emerytów i rencistów policyjnych byli: I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie mł. insp. Mariusz Łozowiecki, Prezes Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP - Andrzej Klimuk, oraz Diecezjalny Duszpasterz Policji - Ks. Kapelan Jacek Orlik. W trakcie wieczerzy ks. Kapelan przeczytał fragment pisma świętego po czym wspólnie zaśpiewano kolędę. Następnie obecni przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. W spotkaniu uczestniczyło 49 osób.

Pole tekstowe: Wydarzenia 2015roku