KRS - 0000043188

monitoring pozycji

KOLEJNY TURNIEJ ZA  NAMI

 

 

W niedzielę 7 lutego 2016 r w restauracji „NEST” odbył się IV Zimowy Turniej Gry w „BAŚKĘ”. W turnieju uczestniczyło 48 graczy. Grano pięć rund po 32 rozdania. Najlepsza trójka otrzymała puchary, które ufundowali: Komendant Powiatowy Policji, oraz Prezes Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. Zdobywcy miejsc od IV do VI otrzymali okolicznościowe statuetki.

Turniej zakończył się wspólnym obiadem.

 

                           Galeria fotografii

ZEBRANIE OGÓLNE CZŁONKÓW SEiRP

 

 

W dniu 1 marca 2016 r. w sali konferencyjnej hotelu „Nest” w Gnieźnie, odbyło się comiesięczne zebranie członków koła, tym razem z prezentacją multimedialną. Prezes Zenon Pieterek  przedstawił sprawozdanie z działalności za 2015r. i zaprezentował plan najbliższych imprez i uroczystości. Omówił szczegółowo 1-dniową wycieczkę do Kórnika i Rogalina, zaplanowaną na dn. 30 kwietnia br. która zakończy się piknikiem w miasteczku Western City Rio Grande pod Mosiną. Następnie zebranym zaprezentowano działanie naszej strony internetowej. Przedstawiono też prezentację multimedialną pokazującą Gniezno w starej fotografii.

DZIEŃ KOBIET

08.03.2016

 

Zarząd zaprosił członkinie gnieźnieńskiego SEiRP do kawiarni „Paula”, na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Członkowie Zarządu wręczyli Paniom kwiaty. Prezes Zenon Pieterek w imieniu Zarządu złożył Paniom serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz podziękował za aktywność w działalności stowarzyszeniowej. W imieniu Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Poznaniu okolicznościowe życzenia złożył obecny na spotkaniu Czesław Połka - I wiceprezes ZW.

W czasie spotkania podano obiad, po czym, przy kawie ciastku i lampce wina rozmawiano o  bieżącej działalności koła i snuto plany na najbliższe miesiące.

Kilka fotek ze spotkania

WYCIECZKA JEDNODNIOWA

30.04.2016

 

Pierwsza w tym roku wycieczka za nami. 48 osobowa grupa członków i sympatyków gnieźnieńskiego SEiRP w słoneczną sobotę zwiedziła zamek w Kórniku oraz zespół pałacowy w Rogalinie. Następnie udano się do gospodarstwa agroturystyczno „Western City Rio Grande w Krosinku pod Mosiną, gdzie odbyła się impreza plenerowa - piknik. 

 

                                             więcej …..

DZIEŃ WETERANA POLICJI

 

 

W dniu 08.07.2016r. odbyło się coroczne spotkanie członków gnieźnieńskiego SEiRP w okazji Dnia Weterana Policji. Tym razem  w Letniej Sali Koncertowej Pałacu Balcerowo przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Gośćmi spotkania byli: mł.insp. Przemysław Kozanecki - Komendant Powiatowy Policji, Jan Stefanek -  Prezes ZŻWP, oraz Ireneusz Furmaniak ze ZEiR Pożarnictwa. Były życzenia, podziękowania i wyróżnienia. Wieloletni nasi członkowie: Jadwiga Skałdanowska i Mieczysław Kwiecień otrzymali Odznaki z Dyplomem za zasługi dla SEiRP, nadane przez Zarząd Główny. Kilka innych osób otrzymało z ZG Dyplomy Uznania,  za aktywną działalność na rzecz środowiska emerytów i rencistów policyjnych.

Plenerowa kuchnia oferowała szeroki wachlarz   potraw z grilla, wiele różnych wyrobów i przetworów, oraz kawę i ciasto drożdżowe.  Po części oficjalne zabrzmiała muzyka, przy której bawiono się wybornie do północy.

 

 

Pole tekstowe: WYCIECZKA NAD MORZE CZARNE

 

W dniach 09-16.08.2016r.  nasi członkowie, wraz z  rodzinami, pojechali na wakacje nad Morze Czarne. Droga wiodła przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i całą Bułgarię. Grupa zamieszkała w pięknym, słonecznym i tętniącym życiem największym w Bułgarii nadmorskim kurorcie Słoneczny Brzeg. Tam zażywała morskich i słonecznych kąpieli.  Uczestniczyliśmy też w Wieczorze Bułgarskim odbywającym się w rustykalnej restauracji w typowej Bułgarskiej wiosce. Był to bardzo barwny wieczór folklorystyczny  z niezłym winem, typowymi regionalnymi potrawami, oraz muzyką  na żywo - atmosfera była wyjątkowa.

Zwiedziliśmy też najstarsze miasto Bułgarii Nesebar, największe w obwodzie miasto Burgas, oraz stolicę Bułgarii Sofię. W drodze powrotnej spędziliśmy jeden dzień w stolicy Serbii - Belgradzie, jednym z najstarszych miast Europy,  położonym malowniczo   u  ujścia Sawy do Dunaju.

         Więcej ……          YouTube              Galeria

 

 

WYCIECZKA NA PAŁUKI

24.09.2016

W ostatnią sobotę września członkowie i sympatycy  gnieźnieńskiego SEiRP  odbyli kolejną jednodniową wycieczkę, tym razem na Pałuki. Zwiedzili Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, wzięli też udział w  odbywającym się tam XXII Festynie Archeologicznym.  Następnie grupa udała się do Miasteczka Western  Silverado City w Bożejewiczkach, gdzie można było zobaczyć: scenki z życia mieszkańców miasteczka, inscenizację napadu na bank, pokazy jazdy zręcznościowej i kaskaderskiej na koniach itp.

Po obiedzie w saloonie w  westernowej  scenerii i  atmosferze bawiono się oczywiście przy muzyce country.

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

16.12.2016

WYJAZD DO BERLINA

10.12.2016

Jak co roku, Zarząd SEiRP Gniezno zorganizował Spotkanie Opłatkowe. W restauracji Herbowa spotkali się członkowie i sympatycy naszej organizacji. W sumie 64 osoby. Gośćmi spotkania byli: Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł.insp. Przemysław Kozanecki, Diecezjalny Duszpasterz Policji ks. Jacek Orlik, oraz nasi partnerzy w działalności na rzecz środowiska emerytów i rencistów: Prezes Związku Żołnierzy WP Jan Stefanek i Prezes Stowarzyszenia Aktywnego Wypoczynku i Rekreacji Mirosław Andrzejczak. Do obecnych przemówił ks. Kapelan Jacek Orlik, po czym wspólnie zaśpiewano kolędę a następnie przełamano się opłatkiem. Po złożeniu sobie życzeń przystąpiono do wspólnej wieczerzy. Spotkanie przebiegło w bardzo rodzinnej - świątecznej atmosferze.

                               Fotogaleria

W sobotę 10.12.2016 Członkowie i Sympatycy SEiRP udali się na kolejną jednodniową wycieczkę , tym razem na Jarmarki Bożonarodzeniowe do Berlina. Odwiedziliśmy Jarmark świąteczny na Aleksanderplaz oraz sąsiadujący z nim Jarmark przy kościele St.Marienkirche. Następnie udaliśmy się na krótki spacer po Berlinie - Pomnik Holocaustu, Unter den Linden , Brama Brandenburska i Reichstag. W godzinach wieczornych przebywaliśmy na pięknie oświetlonym Jarmarku przy kościele Pamięci Cesarza Wilhelma. Korzystając z okazji zrobiliśmy zakupy w jednym z największym Centrum Handlowym A 10.

Około północy zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Gniezna.

                                    Foto z wyjazdu

Pole tekstowe: Wydarzenia 2016 roku

INNE WYDARZENIA