KRS - 0000043188

Z życia Koła SEiRP w Gnieźnie 

SPOTKANIE OPŁATKOWE    20.12.2019

 

W restauracji „Herbowa”, spotkali się członkowie gnieźnieńskiego SEiRP, na uroczystym spotkaniu opłatkowym. Gośćmi byli: Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki, Wiceprezes Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP - Ireneusz Furmaniak, Wiceprezes Związku Żołnierzy WP Edmund Jagodziński, oraz Diecezjalny Duszpasterz Policji - Ks. Kapelan Jacek Orlik. Prezes Mariusz Jeżewski przywitał przybyłych, następnie podziękował wszystkim działającym na rzecz naszej organizacji. Były też wyróżnienia - odznaczenia. W trakcie wieczerzy ks. Kapelan przeczytał fragment pisma świętego i wspólnie zaśpiewano kolędę, po czym obecni przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

DZIEŃ KOBIET 08.03.2020

 

         Zarząd  gnieźnieńskiego SEiRP zorganizował dla Pań spotkanie z okazji

Międzynarodowego Dnia Kobiet. Impreza odbyła się we wsi Graby w gm. Czerniejewo. Członkowie Zarządu wręczyli Paniom kwiaty i złożyli życzenia z okazji ich święta. Następnym punktem programu były konkursy, quizy z nagrodami, które przygotował i osobiście przeprowadził kol. Prezes Mariusz Jeżewski. Forma zabawy, którą zaproponował bardzo się spodobała i wprowadziła wesoły i rodzinny nastrój. Były życzenia i toasty, odśpiewano też Paniom 100 lat. Bawiono się wspaniale, przy muzyce serwowanej przez „DJ Maxa„. Przed północą autokarem  wróciliśmy do Gniezna. W spotkaniu uczestniczyły 44 osoby.  

 

          Fotoprezentacja na Youtube                          Foto ze spotkania

 

ZMARŁ NASZ KOLEGA 25.09.2020

         W dniu 19.09.2020 r. w wieku 76 lat zmarł nasz kolega Jerzy Zyguła

emerytowany policjant Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Członek Zarządu SEiRP Gniezno.

Pogrzeb odbył się 25.09.2020r. na cmentarzu św. Piotra przy ul. Kłeckoskiej.

W ostatnim pożegnaniu poza rodziną i najbliższymi uczestniczyli przyjaciele, koleżanki i koledzy ze Stowarzyszenie, znajomi, oraz wielu byłych funkcjonariuszy policji.                                

                                                                                 Cześć jego pamięci

Spotkanie plenerowe 09.10.2020r.

         W piątkowe, wczesne popołudnie członkowie i sympatycy naszej organizacji spotkali się w Grabach koło Czerniejewa na zorganizowanym przez Zarząd SEiRP grzybobraniu, zakończonym biesiadą w przyleśnym wigwamie. Były ziemniaki i kiełbaski z ogniska, żurek, chleb ze smalcem i ogórkiem, kawa i inne napoje. Prezes Mariusz Jeżewski przeprowadził kilka zabawnych quizów i konkursów.

Wręczył też drobne upominki najlepszym w tym dniu grzybiarzom, uhonorowani zostali: Ala, Stefka i Max. W spotkaniu uczestniczyły 32 osoby.

 

                                                                                          Fotki ......

Jednodniowa wycieczka do Berlina      14.12.2019r.

 

W sobotę z samego rana udaliśmy się do Berlina, aby odwiedzić Jarmarki Bożonarodzeniowe, ale też zwiedzić stolicę naszych zachodnich sąsiadów.

Pierwszym punktem wycieczki były zakupy w berlińskim centrum handlowym. Następnie udaliśmy się do centrum Berlina wschodniego na Jarmarki przy Alexanderplatz i przy Wieży Telewizyjnej. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie miasta. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na  Jarmark Miejski przy Kościele Pamięci Cesarza Wilhelma. W wyjeździe uczestniczyło 49 osób w tym 7 członków Zarządu Wojewódzkiego SEiRP z Poznania.

                                                                                 Foto z wycieczki

POSIEDZENIE ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO SEiRP 29.06.2021

         W dniu 29.06.2021r. w Środzie Wielkopolskiej po kilkunastomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, odbyło się posiedzenie

 Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Poznaniu

Omawiano sytuację w Stowarzyszeniu po pandemii i planowano działania na najbliższe miesiące. W posiedzeniu uczestniczył też  Prezes SEiRP Gniezno - kol. Mariusz Jeżewski, który decyzją Zarządu Głównego SEiRP został uhonorowany

„ Odznaką za Zasługi w Dyplomem ”.  Gratulujemy!!!

                                                                                           Foto z posiedzenie

 

Zebranie ogólne członków SEiRP Gniezno 03.08.2021r.

 

W dniu 03.08.2021r. po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią, odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji Gniezno.

Omawiano sytuację w Stowarzyszeniu po pandemii i planowano działania na najbliższe miesiące oraz wycieczki na przyszły rok.

 

Ustalono terminy najbliższych imprez: 21 sierpnia br. odbędzie się jednodniowa wycieczka nad morze,  oraz 11 września br. plenerowe spotkanie integracyjne.

 

Udział w zebraniu wzięło 30 członków. Powitaliśmy nowego kolegę, emeryta z KPP Gniezno, który dołączył do stowarzyszenia

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 użytkowników, w tym Piotr Wojcicki, ludzie siedzą i w budynku

Piknik integracyjny 11.09.2021r.

 

W sobotę 11 września 2021r. Zarządy SEiRP z IPA Gniezno wspólnie zorganizowały piknik integracyjny w Grabach gm. Czerniejewo. Organizatorzy zadbali o bardzo urozmaicone menu. Serwowano bardzo szeroki wachlarz smacznych posiłków i napojów. Wspólnie bawiliśmy się przy dobrej muzyce, oraz braliśmy udział w licznych konkursach i zabawach, oraz grzybobraniu. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i drobne upominki. Piknik zakończono krótko przed północą.

Uczestniczyło 65 osób.                                             Fotki ......

 

Dzień Wszystkich Świętych 31.10.2021r.

 

        

Pamiętając o naszych zmarłych członkach stowarzyszenia, w przeddzień Święta Zmarłych ich groby zostały odwiedzone przez czł. Zarządu SEiRP Gniezno.

W dowód pamięci zapalono im symboliczne znicze.              

                                                                       

                                                      Cześć ich pamięci

 

                           Kilka fotek                                      Wspomnienie

Spotkanie opłatkowe 10.12,2021r.

 

W piętek 10 grudnia 2021r. członkowie i sympatycy Stowarzyszenia spotkali się na corocznej wieczerzy, tradycyjnie już w restauracji „Herbowa” w Gnieźnie.

Na wstępnie Prezes Mariusz Jeżewski przywitał przybyłych, złożył życzenia na Boże Narodzenie i Noworoczne. Obecny na spotkaniu Diecezjalny Duszpasterz Policji - Ks. Kapelan Jacek Orlik przeczytał fragment pisma świętego i wspólnie zaśpiewano kolędę, po czym obecni przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Uczestnicy spędzili ten wieczór w uroczystej - świątecznej atmosferze.

 

                                                                        Foto ze spotkania

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i w budynku

Wydarzenia

ROK 2020

ROK 2019

ROK 2021