KRS - 0000043188

monitoring pozycji
Pole tekstowe: Program wycieczki

       Wycieczka jednodniowa

       06 lipca 2019 r. sobota

       Koszt uczestnictwa 85,-zł / os.

      

Wyjazd autokaru godz. 8.00 z parkingu przy Centrum Handlowym MAX ul. Sobieskiego 20

 

Spotkanie z przewodnikiem na bydgoskiej Starówce.

Stare Miasto lokowane w 1346 r. tuż przy zamku założonym przez króla Kazimierza Wielkiego.

Na trasie nie zabraknie oczywiście pomnika założyciela miasta, najstarszego i najcenniejszego zabytku Bydgoszczy - gotyckiej fary, być może zaszczyci nas swoim ukłonem mistrz Twardowski z Krakowa, a na pewno spotkamy się z akrobatą przechodzącym przez Brdę.

Zanim dotrzemy na Wyspę Młyńską poznamy dawne portowe nabrzeże Bydgoszczy i dowiemy się dlaczego zaborca pruski wybudował Kanał Bydgoski.

Muzeum Mydła i Historii Brudu

Wyjątkowe miejsce, gdzie podróż przez historię trwa wespół z barwnymi historiami, kąpielą w średniowiecznej balii, praniem na tarze, wizytą w Kolonialce oraz łazience rodem z PRL. Przedsmakiem zwiedzania są warsztaty mydlane, gdzie każdy zaprojektuje i wykona swoje własne, glicerynowe mydło, które oczywiście zabierze ze sobą na pamiątkę.

Warsztaty Czekoladowe

Każdy z uczestników dekoruje własną czekoladę, którą potem zabiera ze sobą. Uczestnicy mają możliwość zobaczenia prawdziwego owocu kakaowca i jego ziaren. Odbywa się również prezentacja filmu na temat pochodzenia czekolady: od plantacji do tabliczki. Każdy z uczestników oprócz zrobionej przez siebie czekolady otrzymuje od nas słodki upominek.

       Silverado City

Miasto rodem z Dzikiego Zachodu, w którym zobaczymy fort z wojny secesyjnej, więzienie i biuro Sheriffa, szkołę, domek Dr Quinn, bank, amfiteatr Silverado City, chatę trapera i kowala.

Na głównej ulicy miasta Silverado czekają na Was: największy w Polsce Saloon, studio fotograficzne "Fotoshop", w którym wykonacie pamiątkowy list gończy oraz dolara z własnym zdjęciem, strzelnicę, w której ustrzelicie wspaniałe nagrody ii inne atrakcje! 

 

Zobaczymy też NAPADU NA BANK największą w Polsce inscenizację z użyciem ładunków wybuchowych i pirotechnicznych, oraz COWBOY'S SHOW – pokaz kowbojskich konkurencji jazdy konnej w stylu western.

Saloon - obiadokolacja - wieczór przy  dźwiękach  muzyki country.

Dod. informacje i zapisy: Czesław Połka tel. 603 380 156